[revolution_slider slider=”[rev_slider alias="gallery"]” _made_with_builder=”true”][/revolution_slider]

Bir Yaşam Koçu Sizin İçin Neler Yapabilir?

Bir yaşam koçuyla çalışmanın temel faydalarından biri, karşılaştığınız sorunlara yeni ve bilgili bir bakış açısı kazanma becerisidir. Yaşam koçu, zorluklarla ilgili yeni bilgiler sunmanın yanı sıra, başarınızın önünde duran olumsuz kalıpları sıfırlamanıza yardımcı olabilir.

Yaşam Koçlarının Etkisi Nelerdir ?

İnsanlar bir yaşam koçunu gördükten sonra öznel faydalar bildirebilirken, yaşam koçluğunun birkaç alanda faydalı olabileceğini gösteren çalışmalar da vardır:

 
  • Bir çalışma, hem bireysel hem de grup koçluğunun ertelemeyi azaltmada ve hedefe ulaşmayı iyileştirmede yardımcı olduğunu buldu. 
  • Çalışmaların bir incelemesi, sağlık ve zindelik koçluğunun kendi kendine yeterliliği ve kendi kendini güçlendirmeyi geliştirme konusunda umut verdiğini ortaya koydu. 
  • Frontiers in Psychology'de yayınlanan bir 2020 araştırması , koçluk temelli liderlik müdahalelerinin refahı artırmak ve örgütlerin işleyişini iyileştirmek için etkili olabileceğini buldu. 

Araştırmalar ayrıca, yaşam koçluğunun, kişisel içgörülerdeki gelişmeler ve kendi kendini yansıtmayı geliştirmek de dahil olmak üzere bir dizi başka olumlu etkiye sahip olabileceğini gösteriyor. Ayrıca genel ruh sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmeye de yardımcı olabilir. 

Hemen sonuç alabilir miyim ?

Yaşam koçunuz planlar yapmanıza, sorunları çözmenize ve hedeflerinize ulaşmak için çalışmanıza yardımcı olabilir, ancak bunların zaman aldığını unutmamak önemlidir. Çalışmak için kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler belirlerseniz yardımcı olabilir.

Ciddi zihinsel sağlık sorunlarını ele almak için bir yaşam koçu görmeli miyim ?

Depresyon veya anksiyete gibi bir akıl sağlığı durumunun semptomlarını yaşıyorsanız , tedavi seçeneklerinizi tartışmak için doktorunuzla veya terapistinizle konuşmalısınız. Yaşam koçları, sağlığınızı iyileştirebilecek tavsiyeler sunabilir, ancak bu, akıl sağlığı tedavisi sağlayabilecekleri anlamına gelmez.